Antagligen billigast bokhandeln i Sverige.

ALLA BARNBÖCKER 39 kr/st.                 

 

Meny
Varukorgen
...är tom
Varumärken
Nyheter
 Bättre med åren
Bättre med åren
59kr
 Tigern äter upp mig
Tigern äter upp mig
39kr
 Kalsong...
Kalsong...
39kr


Sommargästen
 Sommargästen    

Sommargästen

[ 9789150967401 Sundbeck Klav]

59kr


E-postadress
 

Sommargästen

Anna Sundbeck Klav

Inbunden

Harper Collins

När Agneta blir änka känns hennes hus i Mölle plötsligt alldeles för stort, och hon beslutar sig för att hyra ut ett rum för att dryga ut hushållskassan. Hemligheten som maken Henning berättade före sin död - att han har en dotter utanför äktenskapet - skaver i henne, och hon måste också bestämma vad hon ska göra med hans aska som hon gömt under sängen.

Sophie har vuxit upp med sin danska rockstjärna till mamma, och när hon får veta att hennes far gått bort reser hon till hans hemstad Mölle. Hon hyr av en slump in sig hos Agneta och sommaren som följer blir ett hisnande äventyr kantat av sorg och lycka, rödvin och jordgubbssaft, kärlek och besvikelse. Och en stark, ny vänskap som ingen av kvinnorna hade väntat sig.

Sommargästen är en varm och charmig berättelse om sorg, kärlek, vänskap och hemligheter.

"En lättsam och tänkvärd roman om tillhörighet och vänskap över generationsgränserna." Gunilla Bergdahl, BTJ-häftet

Anna Sundbeck Klav skriver nutida och historisk feelgood med en förkärlek för öar och sydsvenska landskap. Hon debuterade 2019 med serien om Johanna på Klarudden, är aktuell med en historisk ljudboksserie och påbörjar nu sin nya romanserie Huset i Mölle. Anna är skribent och författare på heltid och har tidigare arbetat inom projektledning och kommunikation. Hon bor i Malmö med sin familj och tillbringar somrarna i släktens torp i Blekinge.

Kunder som har köpt den här produkten köpte också
Powered by Talex e-handelssystem