Väldigt bra priser, leveranser som fungerar bra och bra service.

Kommer att handla från er igen. Vet ingen annan som klarar alla tre sakerna lika bra.

L. Pihl

Omdöme: Jag har gjort många bokfynd här! Den absolut billigaste bokhandeln där jag har handlat!
Maarit

Jag blev jättenöjd med mitt bokpaket - dessutom med en supersnabb leverans - bra och prisvärda böcker.
Anki Johansson

Fina böcker till bra kvalitet. Är så nöjd med leverans, kvalitet och framförallt priset!!! Återkommer!! 
Inger

FLER RECENSIONER

Antagligen billigast bokhandeln i Sverige.

ALLA BARNBÖCKER 39 kr/st.                 

 

Meny
Sök
Varukorg
9
Meny
Varumärken

Camino Island

[ 9789100174484 Grisham]

49kr
E-postadress
 

Camino Island

John Grisham

Inbunden

Albert Bonniers förlag

Ett ovärderligt originalmanuskript till F Scott Fitzgeralds Den store Gatsby stjäls från ett bibliotek. Tjuvarna fångas men manuset tycks spårlöst försvunnet och ett företag anlitas för att försöka ta reda på vart manuset kan ha tagit vägen.

Bruce Cable äger en populär bokhandel på Camino Island i Florida. Rykten säger att han i sin källare har en skattkammare av oväntat slag: mängder med manus och exklusiva böcker.

Den inte så framgångsrika författaren Mercer Mann får i uppdrag att infiltrera bokhandeln. Hon har skrivkramp och tvivlar på sin talang som författare, dessutom är hon pank. Mercer lovas en rundlig ersättning om hon kan ta reda på vad Bruce Cable har i sin källare. Uppdraget går inte alls som planerat - Mercer dras snabbt in i Bruces förtrollande värld av litterära samtal och långa överdådiga middagar med både lokala och världskända författare.

Camino Island är en härligt spännande roman om att lyssna till sin inre röst och hålla fast vid det man tror på.

Kunder som har köpt den här produkten köpte också
 Norstedts 
 Det brinnande rummet 


 49kr
Tillfälligt slutsåld
 Bonnier Audio 
 Eldvittnet 


 39kr
Tillfälligt slutsåld
Powered by Talex - komplett e-handelsplattform & smarta e-handelslösningar